Ogrodowe zabawki dla dzieci

Kiedy tylko pozwala na to pogoda, zachęcamy dzieci, by bawiły się na świeżym powietrzu. Żeby dziecko robiło to z chęcią, warto zapewnić mu w ogrodzie akcesoria i zabawki, umożliwiające radosne spędzenie tego czasu i doskonałą zabawę. Ważne, żeby były one bezpieczne i odpowiednio dopasowane do wieku dziecka.

Plac zabaw w ogrodzie

Jeśli mamy miejsce w ogrodzie na mały plac zabaw, warto zainwestować w zabawki dla dzieci (upominki), które dadzą dziecku mnóstwo frajdy. Przede wszystkim powinna znaleźć się w nim tradycyjna zjeżdżalnia. Dla młodszego dziecka dostępne są plastikowe, niskie zjeżdżalnie, natomiast dla starszych dzieci powinna to być zjeżdżalnia wyższa z kilkustopniową drabinką.

Dzieci w każdym wieku kochają się huśtać, dlatego kolejnym obowiązkowym elementem placu zabaw w ogrodzie jest oczywiście huśtawka. Dla młodszego dziecka może być także bujaczek, przypominający konia na biegunach. Ciekawym pomysłem, choć bardziej kosztownym jest karuzela, za którymi maluchy także przepadają.

Najmniej kosztowną zabawką do ogrodu, a najbardziej niezbędną i wielofunkcyjną jest piaskownica. Dostępne są niewielkie, plastikowe piaskownice, które można ustawić nawet na balkonie albo duże, drewniane przeznaczone do ogrodu. Ważne, by piaskownica miała pokrywę, umożliwiającą zamknięcie na noc. Pomoże to w zachowaniu czystości.

Akcesoria do zabawy na świeżym powietrzu

Dzieci bardzo lubią naśladować rodziców w ogrodowych pracach, dlatego warto zaopatrzyć dziecko w odpowiednie akcesoria. Podstawą jest konewka. Przydadzą się także grabki, łopatki i foremki, które można wykorzystać w piaskownicy. Zabawkowa kosiarka czy betoniarka też z pewnością ucieszy niejednego malucha. Podobnie jak taczka, umożliwiająca wożenie liści, skoszonej trawy albo piasku.

Latem warto jest postawić w ogrodzie basen z wodą. Dzieci kochają pluskać się w wodzie, a w upalne dni basen będzie kojącym wybawieniem nie tylko dla nich, ale również dla rodziców. Baseny dostępne są w wielu rozmiarach, dlatego do nawet najmniejszego ogrodu można znaleźć odpowiedni.